m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

LGR razem z SP Bąkowice

 

Szkoła Podstawowa w Bąkowicach, podczas realizacji różnych zadań, współpracuje z wieloma instytucjami. Tym razem Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Opolszczyzna” zaproponowała wspólną edukację przyrodniczą. Nasza szkoła zaproszona została na terenową lekcję do Lipna w gminie Niemodlin. Od dawna wiemy, że najlepsze przyswajanie wiedzy odbywa się w bezpośrednim kontakcie z przyrodą i doświadczaniu, które wzbudza pozytywne emocje. 15 maja, grupa licząca 18 uczniów z klas IV, V i VI pojawiła się na terenie Nadleśnictwa Niemodlin, gdzie przygotowano wiele atrakcji. Po uroczystym powitaniu pierwszym punktem był spacer po parku dendrologicznym, gdzie uczniowie poznali stare i rzadkie gatunki drzew i krzewów rodzimych, a także egzotycznych. Następnie odbyła się prelekcja i pokaz wędkarstwa rzutowego przeprowadzony przez instruktorów wędkarskich z Okręgu Opolskiego Polskiego Związku Wędkarskiego. Kolejnym punktem była prelekcja nt. Gatunki ptaków występujące na terenach wodno-błotnych. Prelekcję poprowadził Kazimierz Kejza – ornitolog, członek Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Gdy przyszedł czas na poczęstunek, uczestnicy wycieczki upiekli na ognisku kiełbaski ufundowane przez LGR. Na koniec dzieci odbyły przejażdżkę po Zespole Przyrodniczo-Krajobrazowym „Lipno” (między innymi w okolice Kapliczki Pustelnika, Uroczyska Piekiełko, głazu narzutowego, Stawu Hubertus). Na pamiątkę udanej wycieczki wszyscy otrzymali prezenty w postaci gadżetów związanych z Lokalną Grupą Rybacką „Opolszczyzna” i Nadleśnictwem Niemodlin, którym w imieniu dzieci dziękujemy.

 

                                                                                          Andrzej Piwowarczyk

wstecz